Paviljonid vol 2

Saksamaa

Läksime sinna koos eestlastega (keda kohtasime Tšiili juures ja hiljem pärast ebaõnnestunud sissesaamist Kanada juures. Nendel oli VIP kaart, nii et eeldasime, et saame pikast-pikast järjekorrast mööda ja nendega koos sisse. Tuli aga välja vastupidi, nemad said koos meiega sest meie oleme performersid ja meil, kui töötajatel, on õigus üks inimene endaga kaasa võtta. Kahjuks lidusin ma sellise hooga paviljoni, et tormasin ka tembeldamisest mööda. Ehk õnnestub veel võtta! Esimene atraktsioon oli liikuv lint, mida hiljem võis silmata igal pool paviljonis. Tutvustatakse ka lastele loodusliku elu õpetamist. Puur, kus tunduvad olevat päris linnud, kuid siiski on kaamera ja jänesepuur, kus saab jänest porgandiga toita. Viimasele eriti pihta ei saanud, see oli pidevalt hõivatud.

Näitusele on toodud ka sakslaste disainisaavutused. Väljas on toote- ja materjalinäidised, mida nad pakkuda suudavad. Tehaseprotsessliigub ka laes. Näidatud on loodussõbralikku tootmist: klaaside vahele on pandud erinevas lagunemisetapis olev t-särk – uus, 4 nädalat, 10 nädalat ja 16 nädalat seisnud. Loomingusaalis on raamatukestest virn tehtud ja sealt kuuleb teoste ettelugemist. Üldiselt ootasin Saksamaa paviljonist vist nagu midagi rohkemat, ent kõige hullem ka nagu polnud.

Kasahstan

Esiuksest me sisse ei saa ja meid saadetakse tagumise ukseni, kus juba oodatakse ja teatakse palju meid tuleb. Võime end lausa vippidena tunda. Meid saadetakse õigesse kohta ja saame personaalse giidi, kes meid esimeses ruumis ringi juhatab ja juurde seletab. Näiteks on seal mäng, kus seisad seina ees, seinale on kuvatud pilt ja sina seisad jalajälgede peal. Liigutad ennast, liigub ka hobune – sina kallutad vasakule, hobune läheb vasakule jne. Asja point on saada pall „korvi“. Seintel on ka ekraanid, millest igaühel on oma teema. Paned kätt õhus laserite (vist) kohal liigutades pusle kokku ja siis tuleb video koos tekstiga.

Kinosaali liikudes tuuakse meile eraldi 3D prillid, tõenäoliselt juba informeeriti et kolm eurooplast on ka hiinlaste keskele sattunud. Ja siis vaatasime videot! Aaaaah! Minu üks reisisihtpunkte on nüüdsest alates Kasahstan! Video oli super! Loodusvaated, mäed, kõrbed, järved, metsad – ausalt, ma ei osanud seda kõike oodatagi. Järgmine ruum oli külmaruum. Vägagi tõetruud lumi ja jää. Hiinlased hüplesid kohapeal ja ilme järgi kurtsid, et külm on. Ma olin küll õnnelik, et sai vahepeal „kodust“ ilma tunda.

Viimaseks on mõeldud muusikaline vahepala, mida ka juba väga huvitav kuulata, kuid pidime edasi tormama. Meist natuke hiljem tahtsid ka Mari ja Peeter sisse saada, ent siis ei lastud enam kedagi, sest peaminister oli tulemas. Igaljuhul, superpaviljon, kuigi EXPO teemaga nagu eriti ei kattunud.

Sri-Lanka

Nagu suur muuseum! Järjekorda erilist pole, võite sisse minna ja läbi jalutada. Samas pole ka väga metsikut trügimist. Seintel on pildid riigist, paar maketti, skulptuurid, Suuv Boo puu ja pisikesed puust elevandid, millel võib istuda ja lasta pilti teha. Kohapeal oli ka kaks meistrimeest. Üks tegi puukujukesi, teine lihvis teemandeid. Seda, kas see, mida ta parasjagu lihvis ka ehtne oli, ei oska arvata. Keset paviljoni oli ka majake, kuhu sisenedes pidi jalanõud jalast võtma. Vot seda ma ei viitsinud teha.

Sri Lankalt sain ka esimese EXPO päritoluga märgi ja seda vaid 5 jüääni eest! Paviljonis müüdi ka ehteid ja täieliku erandiga Hiinas oli kirjas, et allahindlust ei teha (loe: ei saa tingida). Selleks et saada tempel, oli moodustunud üpriski pikk aga kiirelt liikuv järjekord. Mina, kannatamatuna, andsin oma märkmiku hiinlanna kätte ja palusin ka tempel võtta. No problemo! Mina sain ootamata templi ja tema sai tänutäheks Kalevi šokolaadimedali.

About Ene

Olen 26aastane kirjanik, kes jagab oma elu Eesti, USA ja Uus-Meremaa vahel.
Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s